15BJ40CA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
15BJ40CA
Descripción:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMBF
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.3A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMBF
Series 15BJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Package / Case DO-221AA, SMB Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V