15HCL-80E
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
15HCL-80E
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 80A 15.5KVAC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Transformer Protection
Response Time -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 80A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 63kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 3.000" Dia x 22.800" L (76.20mm x 579.12mm)