15HLE-100E
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
15HLE-100E
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 100A 15.5KVAC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Transformer Protection
Response Time -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 100A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 63kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 3.000" Dia x 18.900" L (76.20mm x 480.06mm)