Hogar / TVS Diodes / 1.5KE10CA-TP
minImg
1.5KE10CA-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
1.5KE10CA-TP
Paquete:
DO-201AE
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 104.8A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AE
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.5V
Package / Case DO-201AE, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.55V