Hogar / TVS Diodes / 1.5KE150A-E3/51
minImg
1.5KE150A-E3/51
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
1.5KE150A-E3/51
Paquete:
1.5KE
Descripción:
TVS DIODE 128VWM 207VC 1.5KE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 143V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1.5KE
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 207V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 128V