Hogar / TVS Diodes / 1.5KE18CA-E3/54
minImg
1.5KE18CA-E3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
1.5KE18CA-E3/54
Paquete:
1.5KE
Descripción:
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC 1.5KE
En stock : 22862
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 59.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package 1.5KE
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25.2V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15.3V