1.5KE22C-B
Littelfuse Inc.
Producto No:
1.5KE22C-B
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-201
Descripción:
TVS DIODE 18.8VWM 32.13VC DO201
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 49.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 19.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.13V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18.8V