1.5KE30A/B
YAGEO
Producto No:
1.5KE30A/B
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
DO-201
Descripción:
1.5KE, DO-201, 25.6V, 41.4V, BOX
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 36.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 41.4V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 25.6V