1.5KE56A/B
YAGEO
Producto No:
1.5KE56A/B
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
DO-201
Descripción:
1.5KE, DO-201, 47.8V, 77V, BOX
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 47.8V