1.5KE82AG
onsemi
Producto No:
1.5KE82AG
Fabricante:
onsemi
Paquete:
Axial
Descripción:
TVS DIODE 70.1VWM 113VC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Series Mosorb™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70.1V