15KP33CA
MDE Semiconductor Inc
Producto No:
15KP33CA
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE BP 33VRWM 54.7VC
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 276.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 54.7V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V