15KP51CA-B
Littelfuse Inc.
Producto No:
15KP51CA-B
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE 51VWM 82.8VC P600
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 181A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.8V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V