15KP58CA
Solid State Inc.
Producto No:
15KP58CA
Fabricante:
Solid State Inc.
Paquete:
Axial
Descripción:
15KW TVS BIDIRECTIONAL
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 160A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series 15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 94V
Package / Case Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V