15KPA75CA
SMC Diode Solutions
Producto No:
15KPA75CA
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE 75VWM 122VC P600
En stock : 2428
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 15KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 122V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V