15KPE170A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
15KPE170A
Paquete:
Axial
Descripción:
TVS DIODE 170VWM 272.7VC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 55.4A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 189V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series 15KPE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 272.7V
Package / Case Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V