15KPE180A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
15KPE180A
Descripción:
TVS DIODE 180VWM 288.5VC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 52.3A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 201V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 288.5V
Package / Case Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V