15KPE260CA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
15KPE260CA
Descripción:
TVS DIODE 260VWM 416.7VC AXIAL
En stock : 594
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 36.2A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 289V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 416.7V
Package / Case Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 260V