15LR380SU
Littelfuse Inc.
Producto No:
15LR380SU
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 15V 3.8A STRAP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 15V
Current - Hold (Ih) (Max) 3.8 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 100 A
Lead Spacing -
Mounting Type User Defined
Size / Dimension 0.984" L x 0.283" W (25.00mm x 7.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 37 mOhms
Series POLY-FUSE®, LR
Type Polymeric
Package / Case Strap
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 13 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 8.3 A