1.5SMB100A
Littelfuse Inc.
Producto No:
1.5SMB100A
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-214AA (SMBJ)
Descripción:
TVS DIODE 1500W 100V DO214AA
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.1A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 95V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series 1.5SMB
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85.5V