Hogar / TVS Diodes / 1.5SMC11A-E3/9AT
minImg
1.5SMC11A-E3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
1.5SMC11A-E3/9AT
Paquete:
DO-214AB (SMCJ)
Descripción:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMC
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 96.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 10.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series 1.5SMC, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.6V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 9.4V