Hogar / TVS Diodes / 1.5SMC200A-E3/9AT
minImg
1.5SMC200A-E3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
1.5SMC200A-E3/9AT
Paquete:
DO-214AB (SMCJ)
Descripción:
TVS DIODE 171VWM 274VC SMC
En stock : 2468
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 190V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series 1.5SMC, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 274V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 171V