Hogar / TVS Diodes / 1.5SMC33A-E3/57T
minImg
1.5SMC33A-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
1.5SMC33A-E3/57T
Paquete:
DO-214AB (SMCJ)
Descripción:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMC
En stock : 1434
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 32.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series 1.5SMC, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.7V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28.2V