1.5SMC400A
Diotec Semiconductor
Producto No:
1.5SMC400A
Paquete:
SMC (DO-214AB)
Descripción:
TVS, 342V, 1500W Uni
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 380V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 548V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 342V