1.5SMCJ43A
Diotec Semiconductor
Producto No:
1.5SMCJ43A
Paquete:
SMC/DO-214AB
Descripción:
TVSDIODE,SMC,43V,1500W,UNI
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC/DO-214AB
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V