160-124GS
API Delevan Inc.
Producto No:
160-124GS
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 120UH 85MA 17 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 85 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17Ohm Max
Inductance 120 µH
Series 160
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 6.8MHz