160-823HS
API Delevan Inc.
Producto No:
160-823HS
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 82UH 95MA 14 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 95 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14Ohm Max
Inductance 82 µH
Series 160
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 8.6MHz