160R-331GS
API Delevan Inc.
Producto No:
160R-331GS
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 330NH 950MA 140MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 330 nH
Series 160R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 230MHz