160R-333JS
API Delevan Inc.
Producto No:
160R-333JS
Descripción:
FIXED IND 33UH 140MA 6.6 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 47 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.6Ohm Max
Inductance 33 µH
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 13MHz