1641-104H
API Delevan Inc.
Producto No:
1641-104H
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 100UH 164MA 3.12OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 120mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 164 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.12Ohm Max
Inductance 100 µH
Series 1641
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 10MHz