1641-122J
API Delevan Inc.
Producto No:
1641-122J
Descripción:
FIXED IND 1.2UH 900MA 100MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 130MHz