1641-332H
API Delevan Inc.
Producto No:
1641-332H
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 490MA 350MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 490mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 490 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 85MHz