1641-561J
API Delevan Inc.
Producto No:
1641-561J
Descripción:
FIXED IND 560NH 505MA 330MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 505mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 43 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 505 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 560 nH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 210MHz