1641R-271J
API Delevan Inc.
Producto No:
1641R-271J
Descripción:
FIXED IND 270NH 870MA 110MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 870mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 47 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 870 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 270 nH
Series 1641R
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 250MHz