167472J630B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
167472J630B
Descripción:
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 167
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4700 pF