16MS547MEFCT55X5
Rubycon
Producto No:
16MS547MEFCT55X5
Fabricante:
Rubycon
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series MS5
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 47 µF