16MU154MZ22012
Rubycon
Producto No:
16MU154MZ22012
Descripción:
CAP FILM 0.15UF 20% 16VDC 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Acrylic, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PMLCAP®, MU
Voltage Rating - DC 16V
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Rubycon
Capacitance 0.15 µF