16PTFESTRBLU1000
Remington Industries
Producto No:
16PTFESTRBLU1000
Descripción:
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000'
En stock : 49
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Blue
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.080" (2.03mm)