16PTFESTRYEL25
Remington Industries
Producto No:
16PTFESTRYEL25
Descripción:
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 25'
En stock : 47
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 600V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Yellow
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.080" (2.03mm)