16STRBLAUL142625
Remington Industries
Producto No:
16STRBLAUL142625
Descripción:
HOOK-UP STRND 16AWG 60V BLK 25'
En stock : 200
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series GPT
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Black
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.103" (2.62mm)