16STRBLUSXL25
Remington Industries
Producto No:
16STRBLUSXL25
Descripción:
HOOK-UP STRND 16AWG 60V BLUE 25'
En stock : 50
Guía del usuario
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series SXL
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Bare
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Blue
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.118" (3.00mm)