16UL1015STRWHI
Remington Industries
Producto No:
16UL1015STRWHI
Descripción:
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 100'
En stock : 50
Guía del usuario
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 600V
Jacket Color White
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.124" (3.15mm)