16UL1061STRVIO25
Remington Industries
Producto No:
16UL1061STRVIO25
Descripción:
#16 UL1061 300V WIRE VIO 25'
En stock : 50
Guía del usuario
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings UL Style 1061
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 300V
Jacket Color Violet
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.080" (2.03mm)