16VT170XSU
Littelfuse Inc.
Producto No:
16VT170XSU
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 16V 1.7A STRAP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.7 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 100 A
Lead Spacing -
Mounting Type User Defined
Size / Dimension 0.862" L x 0.201" W (21.90mm x 5.10mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 105 mOhms
Series POLY-FUSE®, VT
Type Polymeric
Package / Case Strap
Thickness (Max) 0.032" (0.80mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 30 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 3.4 A