170183J630FB
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
170183J630FB
Descripción:
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.650" L (8.50mm x 16.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 170
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.018 µF