173D475X9035WE3
Vishay Sprague
Producto No:
173D475X9035WE3
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 4.7UF 10% 35V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF