173D565X5035XWE3
Vishay Sprague
Producto No:
173D565X5035XWE3
Descripción:
CAP TANT 5.6UF 5% 35V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 5.6 µF