173D686X9010YE3
Vishay Sprague
Producto No:
173D686X9010YE3
Descripción:
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 68 µF