174-E37-212-001
NorComp Inc.
Producto No:
174-E37-212-001
Fabricante:
NorComp Inc.
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
En stock : 22
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Mfr NorComp Inc.
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -50°C ~ 100°C