TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
174514-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PLUG HSG 16POS 3.00MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.33
$1.33
10
$1.2388
$12.388
25
$1.1932
$29.83
50
$1.18161
$59.0805
100
$1.06628
$106.628
250
$1.031738
$257.9345
500
$0.939512
$469.756
1000
$0.841529
$841.529
2500
$0.783892
$1959.73
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 16 |
| Color | White |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.205" (5.20mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | Multi-Lock |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.118" (3.00mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 174514 |