175-R12-JBW
RCD Components
Producto No:
175-R12-JBW
Fabricante:
RCD Components
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 0.12 OHM 5% 10W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.350" Dia x 1.720" L (8.89mm x 43.70mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 mOhms
Series 100
Power (Watts) 10W